fbpx

Принципи LEAN на виробництві — основа ефективності і конкурентоспроможності.

Принципи LEAN на виробництві — основа ефективності і конкурентоспроможності.
01 Квітня 2020

Lean-трансформація полягає в уникненні втрат у поточних процесах та підвищення ефективності виробництва.

Впорядкуй – ставай ефективнішим.🚀

Це базовий принцип ощадливого виробництва або ж Lean-системи.

Мета Lean-системи: отримувати більше на основі тих ресурсів, що вже є. І це не фантастика, а постійна оптимізація робочого процесу “KONSORT”. Для прогресивної виробничої компанії – це необхідність.

Ідея впровадження Lean-виробництва виникла після відвідування заводу “TOYOTA” – ефективної компанії зі світовим ім’ям, що вважається автором концепції “ощадливого виробництва”.

Lean-трансформація полягає в уникненні втрат у поточних процесах. До впровадження залучаються всі працівники “KONSORT”. У тому числі й менеджери та керівний склад компанії.

Наші засади:
✅ Впорядкування за 5S ➡ дотримання створених стандартів, сортування та утримання чистоти на робочому місці, щоб оптимізувати робоче місце тощо.
✅ Система загального догляду за обладнанням (ТРМ) ➡ комплексний догляд, щоб утримувати обладнання в ідеальному робочому стані.
✅ Система оперативного управління “Kanban” ➡ самоорганізація та вчасне виконання замовлення.
✅ Переналагодження обладнання “SMED” ➡ оптимальна послідовність дій та стандартизація результатів.
✅ Підвищення якості: система “Kaizen” ➡ скорочення витрат та контроль якості в масштабах компанії.

Дотримання цих принципів:
✔ Скорочує час на пошуки та очікування.
✔ Знижує стомлюваність команди.
✔ Організовує робочий процес.
✔ Пришвидшує отримання якісного результату.

Ощадливе виробництво дієве за умови аналізу результатів та вдосконалення. Для цього в Україні є тематичні зустрічі та воркшопи по впровадженню Lean, що організовують учасники “Спілка українських підприємців”. Обмін досвідом та навчання допомагають постійно шукати більш ефективні варіанти й удосконалювати систему.

Ідея впровадження Lean-виробництва виникла після відвідування заводу “TOYOTA” – ефективної компанії зі світовим ім'ям, що вважається автором концепції “ощадливого виробництва”.