До сьогоднішнього дня промисловість пройшла три основних етапи: перша промислова революція в Англії механізувала текстильні фабрики, під час другої з’явилися конвеєрні заводи Ford. Третя змістила додану вартість від виробництва до проектування: великі партії стали дешевими, оригінальні рішення – найціннішими.
Сьогодні найцікавіші часи: четверта промислова революція робить промисловість єдиним організмом із розподіленим інтелектом, тисячами пов’язаних датчиків і виконавчих механізмів.
Серед останніх – автоматично керовані транспортні засоби. Allied Market Research прогнозують зростання ринку роботів-перевізників до 13,5 млрд доларів у 2027 році.
Вони ідеально вписуються у концепцію “розумного” виробництва: логістику може контролювати комп’ютер, який на основі висновків нейромереж краще знає, як організувати все ідеально.
Ми на KONSORT також впроваджуємо таку систему – нині на виробництві тестуємо робота від Shenzhen UWANT Science & Technology.
Наш робот може перевозити до 200 кг на максимальній швидкості 0,8 метра на секунду. При цьому він чудово співпрацює з людьми завдяки радару, інфрачервоним датчикам і датчикам контакту, він вчасно зупиняється на будь-якій швидкості, навіть якщо його хтось не помітить.
Нині він працює у команді операторів верстата лазерного різання. За потреби він підвозить листовий метал на різання, а після обробки перевозить до зони розвантаження.
Контролюється він програмою, у просторі орієнтується за магнітною стрічкою і датчиками NFC, прихованими під нею. Про свої маневри попереджає звуком, який можна замінити на свій смак (ми вже спробували кілька варіантів).
У майбутньому ми плануємо розширювати сферу використання таких роботів та інтегрувати їх у свою систему ощадливого виробництва. Про успіхи повідомлятимемо тут, а поки можете подивитися відео з роботою нашого “кібервантажника”.